Plus GSM uruchamia usługi WAP

Z początkiem lutego abonenci Plusa będą mogli korzystać z serwisów internetowych za pomocą telefonów zgodnych z WAP.

Z początkiem lutego br. operator telefonii komórkowej Plus GSM zaoferuje swoim abonentom dostęp do serwisów internetowych zgodnych z technologią WAP. Połączenie z Internetem będzie realizowane jako transmisja danych poprzez numer dostępowy 321.

Operator jednocześnie uruchomi serwisy WWW, wap.plusgsm.pl i wap.infoplus.pl, które będą dostępne przez telefony wyposażone w przeglądarki zgodne z WAP. Rozwiązanie to opracowano z wykorzystaniem oprogramowania firmy Nokia.

Wraz z uruchomieniem platformy WAP Plus GSM rozpocznie sprzedaż pierwszego na polskim rynku telefonu komórkowego posiadającego zintegrowaną przeglądarkę WAP - Nokia 7110. Będzie on kosztował ok. 1700 zł (bez VAT).

Przedstawiciele Plus GSM zapowiedzieli również, że na przełomie III i IV kwartału br. zostaną uruchomione komercyjne usługi szybkiej transmisji danych General Packet Radio Service (GPRS).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200