Plus GSM i Inteligo: wspólne usługi

Za pomocą telefonów sieci Plus GSM posiadacze rachunków bankowych Inteligo będą mogli m.in. sprawdzić stan swojego konta, dokonać przelewu na inny rachunek oraz zlokalizować najbliższy bankomat.

Operator sieci telefonii komórkowej Plus GSM zawarł umowę z wirtualnym bankiem Inteligo, w ramach której klienci banku będą mogli przeprowadzać bezpieczne transakcje bankowe za pomocą specjalnie przygotowanego dla nich menu w telefonach komórkowych sieci Plus GSM.

Posiadacze konta Inteligo będą mogli za pomocą telefonu komórkowego zapłacić rachunki, wykonać przelew na konto odbiorcy znając jedynie jego numer telefonu komórkowego, wykonać natychmiastowy przelew między własnymi rachunkami lub na rachunek innego posiadacza konta Inteligo, zlokalizować najbliższy bankomat, sprawdzić saldo rachunku i pięć ostatnich transakcji.

Zobacz również:

Wszystkie objęte promocją w sieci Plus GSM wyposażone są w specjalne karty SIM – Plus Mega z technologią SIM Toolkit. Pozwala ona na komunikację pomiędzy kartą SIM a telefonem. Zestaw komend zapisanych na karcie umożliwia sterowanie różnymi aplikacjami zawartymi w pamięci karty SIM, w tym przypadku aplikacją Inteligo. Wiadomości wysyłane do i z aplikacji Inteligo są szyfrowane i uwierzytelniane cyfrowo - chronione są dwoma PIN-ami: jednym do karty SIM (telefonu), drugim do aplikacji Inteligo.

Wspólna oferta Plus GSM i Inteligo o nazwie "Płacę SMS-em" dostępna jest dla klientów banku od wczoraj. Promocja trwać będzie do końca maja br.