Play ujawnił cennik

Cennik

Wstępnie nowy operator oferuje klientom pięć planów abonamentowych i jeden plan usługi pre-paid. Wśród tych pierwszych znajdują się cztery plany przewidujące zawarcie z klientem umowy terminowej (na okres 24 miesięcy), w ramach której będzie można nabyć aparaty po cenach promocyjnych (oczywiście uzależnionych od wysokości abonamentu). Piąty plan abonamentowy to umowa na czas nieokreślony.

Umowy na czas określony to Play Abonament 50, Play Abonament 70, Play Abonament 100 i Play Abonament 150. Poniżej przedstawiamy ich charakterystykę:

Zobacz również:

Play ujawnił cennik

Cennik planów taryfowych w sieci PLAY (źródło: http://www.playmobile.pl)

Umową bezterminową jest Play Abonament 50, który będzie oferowany na identycznych warunkach, jak plan 2-letni o tej samej nazwie.

Szczególnie ważną informacją wydaje się, że we wszystkich planach taryfowych obowiązywać będą jednolite stawki za usługi, czyli 49 groszy brutto za minutę połączenia do wszystkich sieci na terenie Polski, 15 groszy za wysłanie wiadomości SMS/MMS oraz 5 groszy za przesłanie 10 kB danych (taktowanie transmisji następuje właśnie co 10 kB).

Dla abonentów usługi pre-paid przygotowano jeden rodzaj karty do doładowywania konta, o wartości 30 zł (tyle też wynosi stan konta na początku korzystania z usługi). Doładowanie za pomocą karty-zdrapki przedłuży możliwość wykonywania połączeń wychodzących o miesiąc. Ponadto, zasoby konta będzie można uzupełniać drogą elektroniczną (dowolna kwota wpłacona w bankomacie, przez Internet lub w serwisie playmobile.pl), a każde doładowanie o kwotę wyższą niż 50 zł zaowocuje bonusem w postaci dodatkowej kwoty doładowania i przedłuży funkcjonalność konta o 3 miesiące.

Za każde dwie minuty rozmowy w połączeniu przychodzącym klient otrzyma dodatkową minutę rozmowy do dowolnej sieci krajowej (dotyczy to także klientów abonamentowych telefonii Play).

Play wprowadzi telefony UMTS z dodatkowymi kartami pamięci od 512 MB. Wybrane modele będą przystosowane do HSDPA. W ofercie czwartego operatora znajda się słuchawki Nokia (6151, 6288, N73, N76), Samsung (SGH-Z370, SGH-Z400, SGH-Z630, SGH-i600), LG (KU311 i KU800). Motorola (RAZR maxx V6, RAZR V3xx i KRZR K3), i być może Huawei, który obok infrastruktury sieciowe dostarcza P4 telefony. Na razie sieć Play nie wprowadza modemów UMTS/HSDPA do laptopów.

Na marketing P4 wyda 250 mln zł. Czwarty operator kieruje usługi przede wszystkim do klientów indywidualnych, ale także small biznesu. Dla dużych klientów biznesowych komórkową ofertę, wykorzystującą sieć P4 planuje wprowadzić Netia.

Czytaj także:

Play wchodzi do gry

Czwarty do brydża czyli zabawy z nowym operatorem

Co stanie się po wejściu na rynek sieci Play?: weź udział w sondzie.

Więcej informacji: PLAY


TOP 200