Play udziałowcem większościowym Redge Technologies

30 czerwca 2022 r. grupa Play objęła 92,5% udziałów w spółce Redge Technologies. 7,5% pozostało w rękach prezesa i współzałożyciela spółki, Przemysława Frasunka.

Redge Technologies to firma dostarczająca technologię OTT i edge computing w Europie Środkowo-Wschodniej. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media - platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing. Innym jej produktem jest Redge Guardian – oprogramowanie służące do inspekcji ruchu sieciowego i ochrony przed wieloterabitowymi atakami DDoS. Wśród klientów Redge Technologies są: grupa Play Iliad, grupa TVN Warner Bros Discovery, grupa TV3, Telewizja Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, Canal+ i NASK. Spółka została założona w 2007 roku w ramach grupy Atende S.A., a następnie, w 2020 r., w wyniku wykupu menedżerskiego wspieranego przez Custodia Capital, zarządzanego przez Wojciecha Domańskiego oraz Tomasza Potapczuk, stała się niezależnie funkcjonującym podmiotem. Przychody Redge Technologies w 2021 r. osiągnęły ponad 35 mln zł.

Skład zespołu zarządzającego spółką pozostaje bez zmian. Redge Technologies zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuowało obecną strategią produktową oraz sprzedażową, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jednocześnie, spółka rozszerza trwającą od 2007 r. współpracę z grupą Play, której elementem stanie się rozbudowa platformy PlayNOW.

Zobacz również:

  • Takim aplikacjom dodawanym do Google Play będzie towarzyszyć dodatkowe oznaczenie
  • Microsoft nachalnie wypromuje Edge wśród użytkowników Chrome

„Grupa Play przejmuje najciekawsze aktywo w regionie Europy Centralnej. Od wyjścia z grupy Atende SA, Redge przeszedł dogłębna transformację: spółka w pełni skupiła się na produktach związanych ze streamingiem, mocno wzmocniła fundament operacyjny oraz przyspieszyła inwestycje w zasoby technologiczne” - komentuje Tomasz Potapczuk, współzałożyciel Custodia Capital oraz wiceprzewodniczący rady nadzorczej Redge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200