Play przejął Virgin Mobile Polska

Spółka P4, operator sieci Play, nabyła 100% udziałów w firmie Virgin Mobile Polska, finalizując tym samym operację przejęcia tego wirtualnego operatora. Wartość transakcji to 59 mln zł.

Transakcja została sfinansowana ze środków własnych P4 i w oparciu o dostępne finansowanie zewnętrzne. Kwota, jak zastrzega nabywca, nie uwzględnia gotówki i długu Virgin Mobile Polska i podlega ewentualnym dalszym korektom związanym z procedurą tzw. closing accounts.

Jak informuje P4, Virgin Mobile Polska będzie kontynuowała swoją działalność w ramach grupy Play Communications. "Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament" – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play, cytowany w oficjalnym komunikacie spółki.

Zobacz również:

  • Play udziałowcem większościowym Redge Technologies
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera

O zamiarze kupna Virgin Mobile właściciel sieci Play poinformował w kwietniu br. W połowie czerwca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwolił na przeprowadzenie operacji.

Virgin Mobile Polska działa na polskim rynku od 2012 r. Na koniec 2019 r. miał niecałe 400 tys. klientów, głównie użytkowników kart pre-paid. W tym samym okresie z usług telefonii komórkowej Play korzystało w Polsce 12,9 mln osób.

P4 ma w swoim portfolio jeszcze jedną markę operatora wirtualnego, Red Bull Moblle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200