Play dostał zgodę na przejęcie Virgin Mobile

UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) dał zielone światło o ogłosił, że nie widzi przeszkód aby operator sieci komórkowej Play Communications (a konkretnie zależna od niej spółka P4) mogła przejąć wirtualnego operatora takie sieci Virgin Mobile Polska.

Play

Obie firmy podpisały umowę przedwstępną przewidującą zawarcie takiej transakcji niecałe dwa miesiące temu.

Zgodnie z nią Play stanie się właścicielem 100% udziałów Virgin Mobile, płacąc za to 60,7 mln zł. Szacuje się, że firma Virgin Mobile Polska (która weszła do w Polski9 osiem lat temu) ma obecnie w naszym kraju ok. 400 tys. klientów.) Z kolei Play miał pod koniec zeszłego roku 2019 roku nieco ponad 15,3 mln tzw. raportowanych klientów oraz prawie 12,9 mln aktywnych.

Zobacz również:

Jak podaje Play) , transakcja będzie sfinansowana z jego własnych środków oraz w oparciu o dostępne finansowanie zewnętrzne i będzie podlegało określonym korektom związanym z procedurą tzw. zamykania rachunków (z ang. closing accounts).

Mówiąc o Virgin Mobile warto przypomnieć, pod koniec zeszłego roku spółka ta odnotował przykry incydent. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jej serwery zostały zaatakowane przez hakerów i wykradli z nich dane. Były to poufne informacje o klientach korzystających z jej usług. Pisaliśmy wtedy o tym zdarzeniu szerzej tutaj.


TOP 200