Platynowy świat

Po zakończeniu procesu połączenia z Platinum Technology, Computer Associates zaprezentował pierwsze linie produktów internetowych.

Po zakończeniu procesu połączenia z Platinum Technology, Computer Associates zaprezentował pierwsze linie produktów internetowych.

Niemal każdego roku Computer Associates (CA) przejmuje znaną firmę z branży informatycznej. W marcu br. los wykupionych wcześniej firm m.in. Legent, Cheyenne, AI Ware podzieliła Platinum Technology. Jak co roku podczas konferencji użytkowników oprogramowania CA w Nowym Orleanie, CA przedstawiła plany dotyczące przyszłości produktów przejętej firmy.

Szczęśliwe zakończenie

Według szefów CA, rozpoczęty w marcu br. proces przejęcia Platinum od strony organizacyjnej został w pełni zakończony. W Nowym Orleanie oficjalnie podano listę produktów Platinum Technology, które zostaną zintegrowane z oprogramowaniem CA.

Na koniec III kwartału 1999 r. CA przygotuje zintegrowaną z Jasmine TND wersję pakietu ADvantage TND, należącego do Platinum. Rozwiązanie to służy do zarządzania procesem tworzenia i uruchamiania aplikacji. Pod koniec roku ma pojawić się wersja beta oprogramowania DecisionBase TND, które powstało w wyniku połączenia Unicenter TNG i Jasmine TND z rozwiązaniami Platinum dla hurtowni danych i do zarządzania wiedzą.

Te produkty Platinum, których CA nie zamierza włączyć do własnych systemów, mają być nadal rozwijane i oferowane jako niezależne.

Agent internetowy

Podczas CA World '99 poinformowano także o pracach nad przygotowaniem linii produktów o nazwie e-infrastructure. Została ona oparta na obiektowej bazie danych Jasmine TND i technologii agentów neuronowych, przejętej ponad rok temu od firmy AI Ware. Rozwiązania e-infrastructure mogą być wykorzystywane m.in. do badań nad zachowaniem użytkowników Internetu.

Jako część strategii handlu elektronicznego zaprezentowano także linię produktów e-Trust. Powstała ona z wykorzystaniem narzędzi z zakresu bezpieczeństwa Platinum. E-Trust zawiera m.in. oprogramowanie do szyfrowania, ochrony antywirusowej, kontroli dostępu i zawartości, zarządzania rozwiązaniami typu firewall i wykrywania włamań, a także program do zarządzania infrastrukturą kluczy publicznych.

Linux coraz silniejszy

Podczas wystawy CA udostępniło wersję systemu zarządzania zasobami sieciowymi Unicenter TNG dla Linuxa. Oznacza to, że teraz administratorzy będą mogli sprawować kontrolę nad tym systemem z tej samej konsoli, której używają do sprawdzania innych systemów operacyjnych. Dostępna jest także linuxowa wersja narzędzia do zarządzania serwerem internetowym - Web MasterIT, a pod koniec roku ma się pojawić baza danych Ingres II na Linuxa. Według Kena Farbera, wiceprezesa Computer Associates, nie są to ostatnie w tym roku produkty, które doczekają się wersji linuxowej.