Platon Consulting otworzy oddział w Polsce

Międzynarodowa grupa konsultingowa z branży IT zamierza otworzyć polski oddział. Będzie to siódma placówka zagraniczna duńskiej spółki. Biuro ma zostać otwarte w Warszawie w czwartym kwartale br.

Platon Consulting jest niezależną międzynarodową firmą konsultingową. Spółka istnieje od 1999 roku i oferuje usługi wdrożeniowe, doradztwo i szkolenia w obszarach: Business Intelligence, Corporate Performance Management i Master Data Management. Platon świadczy też usługi z zakresu integracji systemów oraz zarządzania hurtowniami danych i cyklem życia informacji. Firma współpracuje przede wszystkim z największymi dostawcami oprogramowania do zarządzania informacjami i Business Intelligence. Do grona partnerów spółki należą m.in. IBM, Microsoft, HP, Oracle i SAP. Mimo to firma pozostaje niezależna od dostawców sprzętu i oprogramowania.

Grupa doradcza ekspansję międzynarodową rozpoczęła w 2006 roku. Obecnie posiada oddziały m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Islandii i Australii. Zatrudnia ponad 200 pracowników. "Polski rynek IT rośnie w satysfakcjonującym tempie, przy czym wymagania klientów odnośnie jakości i kreatywności rozwiązań są coraz większe. To dobry moment na nasze wejście do Polski" - mówi Michael Borges, CEO firmy Platon. Zagraniczne biura Platon AS są otwierane najczęściej w modelu franszyzy. Franszyzobiorca otrzymuje pełne wsparcie w zakresie metodologii i szkoleń oraz pełen dostęp do repozytorium wiedzy.

Zobacz również:


TOP 200