Platforma projektowania GitHub rośnie w siłę

Pomysł przeniesienia procesu projektowania aplikacji Java bazujących na otwartym kodzie na popularną platformę hostingową GitHub nabiera rozpędu, po tym gdy społeczność OpenJDK wezwała formalnie deweloperów do podejmowania takich decyzji w przypadku realizowania projektów przechowywanych w pojedynczym repozytorium.

Propozycja ta (patrz tutaj) współgra z inną inicjatywą noszącą nazwę Skara. Powstał ona z myślą o zbudowaniu zupełnie nowego ekosystemu tej platformy programowania i zakłada, że wszystkie pakiety i całe środowisko programowania OpenJDK, które są obecnie hostowane przez serwer Mercurial, powinny być przeniesione w inne miejsce, takie jak GitHub.

I chociaż wcześniej wydawało się mało prawdopodobne, aby nastąpiło to szybko, to ostatnie zdarzenia wydają się sugerować, że propozycja zmigrowania repozytoriów zawierających kod źródłowy OpenJDK na platformę GitHub może się wkrótce zacząć materializować. Jeśli tak by się stało i deweloperzy zostaną przekonani, że ułatwi to im zadanie projektowania aplikacji Java, to będzie to olbrzymi sukces platformy GitHub.

Zobacz również:

  • 7 praktyk devops poprawiających wydajność aplikacji
  • Copilot pomoże programistom tworzyć aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200