Platforma Steam bezpieczniejsza?

Firma Valve wzbogaciła platformę Steam i narzędzia Steamworks o funkcję Steam Guard, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa usługi. Jest to kolejna funkcjonalność wprowadzona do Steama.

S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo - jedna z gier na platformie Steam

Polecamy:

Pobierz:

Najczęstsze problemy z platformą Steam, to phishing i porywanie kont. Zaradzić tym procederom ma strażnik Steam Guard. Nowa usługa ma zabezpieczyć użytkowników przed kradzieżą ich kont.

Po aktywacji Steam Guard, gracze mogą przypisać swoje konto Steam do konkretnego komputera. Zapobiegnie to możliwości logowania się na profil z nieznanych komputerów. W praktyce uniemożliwi to kradzież kont. Oprócz tego, użytkownicy platformy zostaną powiadomieni o każdej próbie uzyskania dostępu do ich danych z niepożądanego urządzenia.

Steam Guard oparty jest na Indentify Protection Technology - technologii szyfrowania danych stworzonej przez firmę Intel. Korzystać z niej mogą procesory drugiej generacji (CoreT i CoreT vProt). Generuje ona co 30 sekund nowe, numeryczne hasło a całość nie wymaga żadnej osobnej karty gdyż wszystko obsługiwane jest przez zdalny procesor.

Steam Guard jest już dostępny dla zewnętrznych developerów, którzy mogą uaktywnić tę opcję w swoich grach.

Na poniższym filmie macie okazję posłuchać o szczegółach nowego zabezpieczenia:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200