Platforma Red Hat OpenShift 16.2 już dostępna

Red Hat poinformował o udostępnieniu rozwiązania Red Hat OpenStack Platform 16.2 - najnowszej wersji platformy chmurowej typu IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Z nowych wprowadzonych do tego oprogramowania funkcji warto zwrócić uwagę na tę, która identyfikuje strefy dostępności w oparciu o projekt OVN.

Foto: Sigmund/Unsplash

Open Virtual Networking umożliwi operatorom konfigurowanie węzłów w grupach na podstawie lokalizacji geograficznej, źródeł zasilania i prawdopodobieństwa przestojów oraz tworzenie harmonogramów zapewniających środowiskom brzegowym dostęp do węzła o największej dostępności. Pomaga to w obsłudze odległych ośrodków brzegowych oraz świadczeniu lokalnych usług, a ponadto zwiększa wydajność i ogólną odporność na brzegu sieci oraz zmniejsza opóźnienia ruchu na płaszczyźnie danych.

Wśród innych nowości są takie usprawnienia, jak: rozszerzony cykl życia, który umożliwia ciągłe aktualizowanie funkcji bez powodowania zakłóceń lub przestojów związanych często z ważnymi aktualizacjami; elastyczność pozwalająca na równoczesne uruchamianie aplikacji na maszynach wirtualnych oraz aplikacji chmurowych w sposób zapewniający taką samą wydajność, jak środowisko bare metal, dzięki integracji rozwiązania; Red Hat OpenStack Platform z Red Hat OpenShift (platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw); nowe opcje sprzętowe (procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji oraz inne architektury x86 nowej generacji).

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Rosną inwestycje w infrastrukturę brzegową

System zapewnia też lepszą łączność na brzegu sieci, co jest istotne w sytuacjach braku ciągłych lub niezawodnych połączeń z ośrodkiem centralnym. Ponadto, choć przetwarzanie ma miejsce w ośrodkach brzegowych, w niektórych sytuacjach ciągła łączność z ośrodkiem centralnym ma znaczenie krytyczne. Przykładem jest szpital walczący z pandemią. W szpitalu centralnym może znajdować się główne centrum przetwarzania danych obsługujące dużą liczbę pacjentów z obszarów miejskich. Aby zapewnić opiekę medyczną całej populacji, trzeba jednak rozszerzyć ten system na tereny wiejskie.

Te same aplikacje muszą więc również obsługiwać oddalone placówki służby zdrowia, które mają ograniczoną ilość miejsca i zawodną łączność. Rozszerzenie środowiska hybrydowego na miejsca, w których potrzebne są dane, może pomóc zespołom rozproszonych lokalizacji w szybszym podejmowaniu krytycznych decyzji.

Platforma Red Hat OpenStack 16.2 jest ogólnie dostępna w portalu Red Hat Customer Portal.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200