Platforma LG pozwala użytkownikom jej telewizorów handlować tokenami NFT

Firma LG Electronics poinformowała, że uruchomiła platformę non-fungible token (NFT) LG Art Lab, która pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać tokeny NFT na jej inteligentnych telewizorach. Stało się to osiem miesięcy po tym, jak firma poinformowało na jednej ze swoich konferencji prasowych, że przystępuje do pracy nad takim rozwiązaniem.

Grafika: mohamedhassan/freerangestock

Platforma jest obecnie dostępna tylko w USA dla posiadaczy telewizorów LG, którymi zarządza system operacyjny webOS 5.0 lub nowszym i jest dostępna bezpośrednio z poziomu głównego ekranu. Firma nawiązała wcześniej współpracę z siecią Hedera, po aby opracować z nią aplikację pozwalającą użytkownikom kupować tokeny NFT za pośrednictwem Wallypto (portfel kryptograficzny LG obsługiwany przez smartfony). Wersja beta portfela Wallypto została zaprezentowana użytkownikom w zeszłym miesiącu.

Partnerstwo sieci Hedera i LG Electronics zostało zainicjowane dwa lata temu, kiedy to LG dołączyło do rady zarządzającej siecią Hedera, w skład której wchodzą między innymi Google, IBM i Deutsche Telekom. Platforma LG Art Lab ma na celu umożliwienie milionom użytkowników łatwego dostępu i wyświetlania NFT bez konieczności interakcji z kodem lub bezpośrednio z samą siecią blockchain.

Zobacz również:

  • Chiny budują kosmiczną sieć telekomunikacyjną
  • Czy kryptowaluty znikną?

Platforma NFT udostępnia użytkownikom funkcję Drops, która profiluje artystów projektujących tokeny NFT i prezentuje je w postaci atrakcyjnej formy graficznej. Towarzyszy jej opcja Live Drops, która powiadamia użytkowników platformy w czasie rzeczywistym o nowych tokenach, tak aby mogli na bieżąca zapoznawać się z nimi i ewentualnie kupować czy prezentować innym internautom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200