Platforma Kubernetes Docker zyskuje nowych, ważnych sprzymierzeńców

Microsoft, IBM i Red Hat zdecydowały się wesprzeć opracowaną przez Google platformę Kubernetes Docker. Oznacza to, że technologia zyskała nowych, ważnych sprzymierzeńców i ma zapewnioną przyszłość. Platforma pozwala wdrażać obrazy aplikacji w kontenerach utworzonych za pomocą oprogramowania Docker w różnych środowiskach: fizycznych, wirtualnych oraz chmurowych.

Ważne jest to, iż jest to platforma otwarta, czyli bazująca na oprogramowaniu open source. Została ona tak zaprojektowana, że nadaje się szczególnie dobrze do budowania aplikacji chmurowych. Wydaje się, że to właśnie dlatego szereg firm oferujących takie rozwiązania jest tak bardzo zainteresowaną tą platformą.

Red Hat zamierza np. wykorzystać platformę Kubernetes Docker do budowania otwartych, hybrydowych chmur i integrowania systemu Red Hat Enterprise Linux ze środowiskiem OpenStack. Posłużą do tego pojemniki Docker, którymi będzie można łatwo zarządzać oraz przemieszczać je w prosty między chmurami publicznymi i prywatnymi.

Zobacz również:

  • Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Czym jest Kubernetes?

Z kolei Microsoft zapowiada, że wprowadzi platformę do chmury Azure i do środowisk obliczeniowych opartych na systemie operacyjnym Linux. Być może kontenery Docker pojawią się też z czasem w środowiskach obliczeniowych Windows, chociaż Microsoft póki co nie wypowiada się na ten temat i nie potwierdza ani nie zaprzecza, że ma takie plany.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200