Platforma Hana została wzbogacona o dedykowaną dla niej hurtownię danych

SAP poszerza platformę Hana i dodaje do niej hurtownię danych zaprojektowaną z myśl o tym, że będzie korzystać z usług baz danych typu in-memory. Bazy danych in-memory to takie, które przechowują informacje w szybkich pamięciach masowych bazujących na układach krzemowych.

Rozwiązanie nosi nazwę SAP BW/4Hana i jego główną zaletą jest to, że ogranicza do minimum ruch danych i ich duplikowanie. Jest to możliwe dzięki temu, że oprogramowanie analizuje ciągle gdzie potrzebne jej dane są przechowywane. Może też integrować w trybie online odbierane strumienie danych, co jest szczególnie przydatną cechą przy obsługiwaniu aplikacji IoT.

SAP zintegrował platformę Hana z jej hurtownią danych Business Warehouse dwa lata temu. Nie było to jednak optymalne rozwiązanie i pozostawiało wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o wydajność takiego tandemu. Zaprezentowana obecnie hurtownia BW/4Hana pracuje bardzo szybko, ponieważ została opracowana z myślą o konkretnej platformie Hana. SAP informuje, że jest to dedykowane rozwiązanie, którego nie można integrować z żadną inną platformą obliczeniową.

Zobacz również:

Hurtownia danych BW/4Hana będzie dostępna dla użytkowników platformy Hana od 7-go września.


TOP 200