Platforma Greenplum bezpłatnie udostępniona do testowania przez EMC

EMC udostępnia bezpłatnie jedną z wersji swojej platformy Greenplum (zarządzanie hurtowniami danych). Użytkownicy mają do dyspozycji algorytmy i komplet narzędzi używanych do administrowania dużymi zestawami danych.

 Platforma Greenplum bezpłatnie udostępniona  do testowania przez EMC
Oprogramowanie Greenplum Community Edition ma firmową bazę danych MPP (Massively Parallel Processing), pakiet MADlib (biblioteka open source oferująca algorytmy do analizowania danych) i narzędzie Alpine Miner (służące do modelowania danych).

Po pobraniu oprogramowania użytkownicy "uzyskują dostęp do biznesowego środowiska analitycznego, które pozwala przeglądać, modyfikować i ulepszać załączone pliki demo zawierające dane", informuje EMC. Oprogramowanie może być używane wyłącznie do prowadzenia badań oraz testowania i rozwoju technologii. Jakiekolwiek komercyjne zastosowanie rozwiązania wiąże się z koniecznością zakupu licencji.

Aktualni użytkownicy oprogramowania Greenplum Single-Node Edition mogą pobierać pakiet Greenplum Community Edition i wdrażać aplikację w swoich produkcyjnych środowiskach "single-node".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200