Platforma APM Siemensa do zarządzania usługami xDSL

Siemens zaprezentował produkt APM (Advance Provisioning Manager), umożliwiający kompleksowe zarządzanie zasobami sieci telekomunikacyjnej. Za jego pomocą można świadczyć szerokopasmowe usługi w technologii xDSL. System ten już został zainstalowany u kilku operatorów, m.in. w Deutsche Telecom (Niemcy), Mobitel (Słowenia) i VNPT (Wietnam).

Do poprawnego funkcjonowania sieci telekomunikacyjnej składającej się z wielu elementów i pochodzących od różnych producentów zwykle są potrzebne dodatkowe nadrzędne platformy zarządzania. Wynika to z faktu, że zwykle każdy z produktów sieciowych jest sterowany za pomocą odrębnego systemu firmowego – co istotnie komplikuje efektywne i kompleksowe świadczenie usług szerokopasmowych w sieci.

Udostępniany przez Siemensa system APM (Advance Provisioning Manager) rozwiązuje problem sterowania heterogenicznymi elementami sieci telekomunikacyjnej. Pozawala on zarządzać elementami sieciowymi począwszy od jednostek DSLAM, poprzez przełączniki szerokopasmowe ATM, a skończywszy na ruterach brzegowych sieci – i to niezależnie przez jakiego producenta zostały one wyprodukowane.

Zobacz również:

  • Intel publikuje białą księgę architektury x86S

Według Siemensa, skonfigurowanie nowej usługi lub modernizacja istniejącej o dodatkowe funkcje wymaga zaledwie kilku minut pracy jednej osoby. Ponadto system umożliwia świadczenie gwarantowanego poziomu usług SLA, informując jednocześnie operatora o ewentualnych nieprawidłowościach w działaniu poszczególnych urządzeń. System APM zezwala na świadczenie usług multimedialnych opartych na dynamicznym przydziale pasma dla abonenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200