Płasko panelowy pecet z technologią PoE

PowerDsine opatentował technologię, która została wykorzystana do zbudowania cienko panelowego peceta wspierającego technologię PoE (Power over Ethernet).

Płasko panelowy pecet z technologią PoE
Produkt nosi nazwę POET 6000 i jest ultra cienkim komputerem wyposażonym w dotykowy ekran, oferującym pełną funkcjonalność standardowego peceta (urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP). Jednak najciekawsze jest to, że POET 6000 wspiera technologię Power over Ethernet, co oznacza, że jest zasilany przez to samo okablowanie, przez które wymienia dane z siecią komputerową.

Urządzenie jest produkowane przez DSP Design i zostało zaprojektowane przez ten sam zespół , który zaprojektował Power Over Ethernet Digital Clock. Jak wiadomo, Power Over Ethernet Digital Clock pobiera prąd (zasilanie) i aktualny czas przez połączenie sieciowe. Czas jest ustawiany przy pomocy protokołu Simple Network Time Protocol (urządzenie lokalizuje w sieci serwer SNTP i synchronizuje z nim czas).

Technologia Power over Ethernet jest obecnie stosowana głównie w takich urządzeniach jak telefony, punkty dostępu (sieci WLAN) czy kamery internetowe. Urządzenie POET 6000 jest bardziej skomplikowane, dlatego można go stosować np. w kioskach informatycznych czy automatycznych punktach sprzedaży. Do kiosku może wtedy dochodzić tylko jeden kabel - skrętka nieekranowana, przez którą są transmitowane zarówno dane jak i napięcie zasilające.

POET 6000 pobiera tylko 12 watów energii. Jest to ważny parametr, ponieważ standard IEEE 802.3af określa, że maks. moc dostarczana urządzeniu sieciowemu nie może przekraczać 15,4 watów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200