Płaskie nowości IBM

IBM zaprezentował nowe komputery przenośne i stacjonarne z serii ThinkPad oraz NetVista. "Mobilne" nowości oparte są na procesorach Intel Pentium 4-M, ich ceny zaczynają się od 1,6 tys. USD.

IBM zaprezentował nowe komputery przenośne i stacjonarne z serii ThinkPad oraz NetVista. "Mobilne" nowości oparte są na procesorach Intel Pentium 4-M, ich ceny zaczynają się od 1,6 tys. USD. Najtańszy komputer "biurkowy" z serii NetVista można kupić za 800 USD.

Procesor Pentium 4-M jest głównym punktem wspólnym wszystkich notebooków z serii ThinkPad R32 – większość pozostałych komponentów nabywca komputera może sam wybrać. Komputer może np. zostać wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową, obsługującą interfejs 802.11b, port FireWire lub USB. Można również wybierać spośród kilku twardych dysków i napędów. Za podstawową konfigurację trzeba zapłacić ok. 1,6 tys. USD.

Nowe "desktopy" z serii NetVista (modele A30 i A30p) również wyposażono w procesory Intel Pentium 4, a także w układ Intel Extreme Graphics (zintegrowany z chipsetami 845G lub 845GL). Do dyspozycji użytkownika oddano 6 portów USB 2.0.

Więcej informacji:

http://www.ibm.com