Plany nowego prezesa Polkomtelu

Jarosław Bauc po dziesięciu miesiącach przerwy wrócił do zarządu Polkomtelu. Nowy prezes liczy, ze zysk spółki w tym roku przekroczy 1,4 mld zł. Nie wyklucza też wejścia Polkomtelu na giełdę.

Bauc liczy w tym roku na zysk przekraczający 1,4 miliarda zł. "W tym roku wciąż można liczyć na 8 - 10-proc. wzrost wartości całego rynku. Mam nadzieję, że nam uda się rosnąć nieco szybciej. Wraz ze wzrostem przychodów poprawia się rentowność, więc i wynik netto powinien być lepszy niż w roku ubiegłym" - powiedział prezes Polkomtelu.

Jarosław Bauc nie wyklucza wejścia spółki na giełdę. "Jednak raczej będzie to efektem i zarazem narzędziem ewentualnych zmian w strukturze akcjonariatu spółki, a nie sposobem pozyskania kapitału na rozwój" - dodaje.

Prezes zapowiedział też , że nie będzie rywalizował z pozostałymi operatorami o symboliczną pozycję największego w Polsce operatora pod względem liczby użytkowników. "Nie chcę się ścigać na liczbę kart w telefonach użytkowników. Gdybyśmy się uparli, w ciągu trzech miesięcy moglibyśmy być liderem, obniżając stawki w taryfach na kartę. Moim celem jest pozycja numer jeden pod względem wartości spółki jako konsekwencji przychodów i zysków" - powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Jarosław Bauc.


TOP 200