Plantronics zakończył operację przejmowania firmy Polycom

Plantronics poinformował o sfinalizował przejęcia firmy Polycom. Wartość transakcji - której szczegóły uzgodniono w marcu tego roku - wyniosła 2 mld dolarów. Jak podaje Plantronics, celem zakupu jest stworzenie firmy oferującej nie tylko technologie audio i wideo, lecz także rozwiązania z zakresu komunikacji.

Plantronics obecnie oferuje jedne z najbardziej kompleksowych portfolio rozwiązań w zakresie komunikacji i współpracy, na które składają się: zestawy słuchawkowe, oprogramowanie, telefony stacjonarne, rozwiązania konferencyjne audio i wideo, a także technologie analityczne i usługi. Plantronics zapewnia teraz doskonałą komunikację i współpracę w pracy, w domu lub w podróży.

„Cieszymy się, że firma Polycom stała się częścią firmy Plantronics, będącej niekwestionowanym liderem w branży. Przejęcie umożliwi szybsze odpowiadanie na potrzeby klientów, oczekujących prostych w obsłudze i niezawodnych rozwiązań w zakresie komunikacji i współpracy. Nasza połączona oferta obejmuje komplementarne rozwiązania dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw, bez względu na ich wielkość i branżę. Plantronics i Polycom razem tworzą organizację oferującą dużo większe możliwości" – powiedział Marco Landi, starszy wiceprezes na regiony EMEA i APAC w firmie Polycom.

Zobacz również:


TOP 200