Planet Soft buduje grupę kapitałową

Planet Soft, producent rozwiązań dla sektora MSP planujący debiut na NewConnect, rozpoczął budowę grupy kapitałowej. Firma zamierza kupić kilka spółek IT. "Naszym celem na najbliższy rok jest budowa grupy skupionej wokół Planet Soft i specjalizującej się w najnowocześniejszych technologiach, niestosowanych jeszcze na masową skalę" - mówi Hubert Wochyński, prezes Planet Soft.

Pierwsza ze spółek ma specjalizować się w technologii rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality). Planet Soft rozmawia z kilkoma firmami, chcąc pozyskać partnera do realizacji ogólnopolskiego projektu opartego na tej technologii. W ciągu 2-3 lat firma zamierza przeznaczyć na rozwój augmented reality 1,2 mln zł. Najczęściej na obraz z kamery nakładana jest animacja 3D. "Chcemy, aby tym właśnie zajmowała się nasza pierwsza spółka zależna. Będzie odpowiadać za produkcję i popularyzację rozwiązań opartych na technologii augmented reality kierowanych do klientów indywidualnych. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób korzystało z naszych aplikacji" - tłumaczy prezes.

Kolejną dziedziną są zaawansowane rozwiązania na urządzenia mobilne. "Finalizujemy rozmowy w sprawie przejęcia firmy, która mogłaby szybko zrealizować nasz autorski projekt na urządzenia mobilne skierowany dla klientów indywidualnych" - zdradza Hubert Wochyński. W 2011 przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,5 mln zł, Planet Soft wypracował 524 tys. zł zysku netto. Plany na rok bieżący zakładają zwiększenie zysku do 770 tys. zł (wzrost o 47%), przy sprzedaży 3,6 mln zł.


TOP 200