Płać smartfonem w małym sklepie

Ingenico, które obecnie współpracuje m.in. z Orange, będzie dostarczać terminale umożliwiające realizację transakcji kartowych zarówno dużym sieciom handlowym, jak i małym firmom.

„W Polsce wciąż dominuje gotówka, którą realizowanych jest 82% wszystkich płatności. Chcemy ułatwiać przechodzenie na płatności bezgotówkowe, oferując ultranowoczesne urządzenia płatnicze. Pozwolą one nie tylko realizować płatności kartami tradycyjnymi i zbliżeniowymi, ale także za pośrednictwem smartfonów. Jesteśmy gotowi do zastąpienia trudnych do zapamiętania numerów PIN odciskiem palca. W porozumieniu z naszymi partnerami chcemy sprawić, by Polacy mogli płacić, gdzie chcą i jak chcą – w dużym centrum handlowym, taksówce czy urzędzie” – mówi Piotr Waś, country mananger na Polskę i kraje bałtyckie.

Terminale Ingenico pracują w Auchan, Carrefour, Lidl, Real, Rossmann, IKEA, Amrest, McDonalds, EMPiK i wielu innych. Teraz firma wprowadza do oferty terminale z serii iCMP, które pozwolą akceptować płatności za pośrednictwem smartfonów i tabletów w popularnych systemach iOS oraz Android. Do akceptacji płatności wystarczy darmowa aplikacja oraz niewielki czytnik wielkości telefonu komórkowego. Stawki za akceptację płatności będą zbliżone do tych jak przypadku klasycznych terminali. Jest to nowe rozwiązanie, które trafi na rynek nowymi kanałami, np. przez operatorów telefonii GSM. Wartość polskiego rynku detalicznego w 2012 r. wyniosła według GUS prawie 800 mld zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200