Pixelpark planuje inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

Niemiecka firma specjalizująca się w usługach internetowych, zamierza jeszcze w tym roku wejść na rynek krajów kandydujących do Unii Europejskiej, w tym Polski.

Pixelpark AG, niemiecka firma specjalizująca się w usługach internetowych i multimedialnych, otworzyła przedstawicielstwo na Węgrzech. Podczas inauguracji działalności Pixelpark Hungary przedstawiciele firmy stwierdzili, że zamierzają stać się głównym dostarczycielem usług internetowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Niemiecka firma oficjalnie zapowiedziała, że jeszcze w tym roku rozpocznie działalność w krajach kandydujących do Unii Europejskiej - w Polsce, Czechach, Słowenii i na Słowacji.

W marcu br., w ramach planowanej ekspansji na szybko rozwijający się rynek internetowy tej części Europy, Pixelpark kupił 75% firmy east-europe.com Data, należącej do austriackiej firmy System Integration & Technology Distribution (S&T). S&T jest obecna również w Polsce. W połowie czerwca br. przejęła 100% kapitału zakładowego Largo Systems sp. z o.o. z Katowic. Na razie jednak nie wiadomo, jaki - i czy w ogóle - będzie wkład polskiej firmy, należącej do grupy S&T, w realizację strategii Pixelpark na naszym rynku. Według nieoficjalnych źródeł, niemiecka firma zamierza utworzyć w Polsce nową jednostkę.

Pixelpark został stworzony w 1991 r. i obecnie zatrudnia 776 pracowników w siedmiu krajach, głównie w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach handlu elektronicznego, badaniach rynkowych i reklamie internetowej oraz intranetowych systemach zarządzania wiedzą. Jej klientami są m.in. Adidas, Lufthansa i Bertelsmann. Przychody firmy w minionym roku finansowym wyniosły ok. 70 mln euro.

***

Austriacka firma S&T przejęła Largo Systems z Katowic

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200