Piotr Majcherkiewicz nowym prezesem Grupera

Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Dalacha, pierwszego prezesa tego serwisu zakupów grupowych. Piotr Majcherkiewicz, jako nowy prezes, będzie odpowiadać za rozwój technologii oraz zasobów informatycznych serwisu.

Piotr Majcherkiewicz nowym prezesem Grupera

Piotr Majcherkiewicz

W skład zarządu wchodzą również Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk, którzy dotychczas kierowali firmą. "W związku z dużo większym od prognozowanego wzrostem skali biznesu i operacji drugiego na polskim rynku serwisu zakupów grupowych Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło jednak decyzje mające na celu wzmocnienie kompetencji technologicznych i IT w zarządzie spółki" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Gruper to jedna z najszybciej rozwijających się firm na rynku e-commerce. W roku 2010 jej przychody wyniosły ok. 4 mln zł. W 2011 r. miały wzrosnąć do 60 mln zł. Spółka nie podała jednak jeszcze danych za rok ubiegły. Serwis zatrudnia już ponad 250 osób i jest drugim największym portalem zakupów grupowych w Polsce. Na początku stycznia 2012 r. liczba transakcji sprzedaży przeprowadzonych za jego pośrednictwem przekroczyła 1 milion, a zsumowane oszczędności użytkowników Grupera przekroczyły 145 mln zł - podają właściciele serwisu.

Zobacz również:

  • Nowy CIO w Alior Banku

"W niecałe dwa lata stworzyliśmy serwis mający w swojej bazie ponad 1,5 milionów użytkowników, sprzedaliśmy ponad milion kuponów i staliśmy się największym lokalnym serwisem grupowych zakupów w Europie Środkowo-Wschodniej. Rosnąca skala biznesu to coraz większe wyzwania organizacyjne i technologiczne. Piotr Majcherkiewicz będzie nas wspierał w zdobywaniu nowych obszarów rynku i realizowaniu śmiałych planów rozwoju" - przekonuje Tomasz Dalach, członek zarządu Grupera i jego pierwszy prezes. Gruper planuje intensywny rozwój w kierunku nowych branż i segmentów rynku, wprowadzanie rozwiązań wpieranych przez nowoczesne technologie, a także wejście w inne niż dotąd obszary e-commerce.

Piotr Majcherkiewicz wcześniej był m.in. prezesem zarządu Wola Info, którą ostatecznie przejął francuski Devoteam. Zajmował również stanowiska kierownicze w firmach Ster-Projekt i HP Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200