Pingowanie telefonów

Niemiecka firma gate5 AG zaprezentowała usługę SMS Gateway Ping, umożliwiającą sprawdzenie czy wybrany telefon komórkowy jest w danej chwili aktywny.

Niemiecka firma gate5 AG zaprezentowała usługę - SMS Gateway Ping. Pozwala ona na sprawdzenie, czy wybrany telefon komórkowy jest w danej chwili aktywny (bez powiadamiania o teście jego użytkownika). Z SMS Gateway Ping będzie można korzystać za pośrednictwem Internetu, odpowiednia bramka umieszczona jest na stronie firmy. Wystarczy podać numer telefonu, który chcemy "spingować". Po chwili wyświetlony zostanie komunikat "telefon jest włączony lub "telefon jest wyłączony lub pozostaje poza zasięgiem". Przedstawiciele firmy zapewniają, że stan sieci sprawdzany jest co 10 sekund.

Użytkownik, którego telefon jest sprawdzany, nie jest o tym w żaden sposób informowany. W trakcie testu mogą występować jedynie charakterystyczne zakłócenia pracy znajdujących się w pobliżu urządzeń elektronicznych, towarzyszące nawiązywaniu połączenia ze stacją bazową. Usługa SMS Gateway Ping ma być wkrótce udostępniona na zasadach komercyjnych.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200