Pierwszy telewizor 3D od Loewe - niemiecka firma stawia na aktywne 3D

Mało znana w Polsce, ale ceniona na świecie niemiecka firma Loewe właśnie zapowiedziała swój pierwszy telewizor 3D, który ma pracować w technologii migawkowej (aktywne 3D).

Loewe poinformowało, że niedługo na rynek wejdzie pierwszy telewizor 3D tej niemieckiej firmy. W ramach serii Individual Compose pojawią się modele w trzech rozmiarach - 40, 46 i 55 cali. Wszystkie będą korzystały z aktywnej technologii 3D.

Ostatnio LG zaprezentowało telewizory Cinema 3D z pasywną technologią wyświetlania 3D. Tymczasem kolejny producent postawił na dominujące w telewizorach większości producentów aktywną technologię 3D. Trwa rozgrywka pomiędzy tymi technologiami aktywne 3D kontra pasywne 3D. Sadząc po wynikach badań TCO Development Loewe wybrało słusznie sposób wyświetlania 3D w sowich odbiornikach.

Zobacz również:

  • Antena DVB-T2 niezbędna do wysokiej jakości

Pierwszy telewizor 3D od Loewe - szczegóły

Telewizor to oczywiście LCD z podświetleniem LED, wyświetlać będzie rozdzielczość 1080p. Co ciekawe telewizor bedzie miał wbudowany dysk 500GB oraz będzie miał dostęp do Loewe's MediaPortal. Będzie na nim można nagrywać i przewijać programy telewizyjne. Telewizory Loewe 3D będzie dostępny w 3 kolorach - białym, czarnym i srebrnym.

Loewe 3D TV w trzech rozmiarach

Najpierw na rynek trafi 46-calowy telewizor Loewe. Niedługo potem mają pojawić się również modele 40 i 55 cali. A oto ceny - 40 cali kosztować będzie ok. 15 tys. zł, 46 cali to wydatek ok. 18 tys. zł, a za 55 cali trzeba będzie wydać ponad 20 tys. zł.

Loewe 3D TV - nieopłacalny zakup?

Hmm... Jest drogo. Dopracowane telewizory innych producentów są dużo tańsze, a odbiorniki Loewe nie mają chyba nic co mogłoby usprawiedliwiać taką cenę. Za taką kwotę niemieckiej firmie trudno będzie przekonać użytkowników do zakupu telewizora 3D. Tym bardziej, że telewizor Loewe to LCD, a 3D najlepiej jednak wygląda na plazmach, które - niezależnie od producenta - są dużo tańsze niż niemiecki telewizor.

Źródło: WhatHiFi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200