Pierwszy tablet otrzymał Androida 13 - nie jest to sprzęt Google

Samsung sukcesywnie udostępnia Androida 13 na kolejne urządzenia. Aktualizacja trafiła na modele Galaxy Tab S8, które stały się pierwszymi tabletami pracującymi pod kontrolą najnowszej wersji zielonego robocika.

Samsung powrócił do formy i wraz z Androidem 13 zasłynął jako producent, który bardzo szybko aktualizuje swoje produkty. Aktualnie z najnowszego oprogramowania mogą korzystać posiadacze flagowych modeli z rodziny Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy S20 oraz Galaxy Note 20. Oprogramowanie trafiło również na średniaki z rodziny Galaxy A53 5G.

Samsung Galaxy Tab S8
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Tab S8

Źródło: samsung.com

Najnowszymi urządzeniami z Androidem 13 na pokładzie są tablety z rodziny Galaxy Tab S8. Tym samym są to pierwsze tablety na rynku, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Modele Galaxy Tab S8, Tab S8+ oraz Tab S8 Ultra otrzymały aktualizacje o numerze kompilacji X706BXXU2BVK4 dla Galaxy Tab S8, X806BXXU2BVK4 dla Galaxy Tab S8+ oraz X906BXXU2BVK4 dla Galaxy Tab S8 Ultra. Oprogramowanie dostarczane jest z listopadowymi poprawkami zabezpieczeń.

Najważniejszą nowością w aktualizacji do Androida 13 jest dodanie możliwości szybkiej zmiany użytkowników, która odbywa się wprost z paska zadań. Rozwiązanie wygląda podobnie do tego zastosowanego w systemu ChromeOS.

Ważną funkcją są stosy widgetów, które znane są już posiadaczom urządzeń z systemami iOS 16 oraz iPadOS 16. Samsung podobnie jak Apple zdecydował się na przewijane widgety, które pozwalają nakładać na siebie wiele widgetów.

Warto podkreślić również pojawienie się nowych trybów skupienia, które pozwalają na predefiniowane kilku trybów np. do pracy, relaksu, prywatnego lub ćwiczeń.

Sam interfejs użytkownika nie różni się zbytnio od tego znanego z Androida 12 i One UI 4.1. Pod maską wprowadzono sporo zmian optymalizujących działanie urządzeń oraz poprawiających bezpieczeństwo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200