Pierwszy podpis elektroniczny w RP

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski za pomocą specjalnej karty mikroprocesorowej złożył po raz pierwszy w Polsce elektroniczny podpis pod ustawą sankcjonującą cyfrowe podpisywanie dokumentów.

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski za pomocą specjalnej karty mikroprocesorowej złożył po raz pierwszy w Polsce elektroniczny podpis pod ustawą sankcjonującą cyfrowe podpisywanie dokumentów. Wcześniej jednak prezydent zatwierdził ją swoim tradycyjnym podpisem, korzystając z pióra.

Po stosunkowo długim okresie procedury legislacyjnej, za 9 miesięcy ustawa wejdzie w życie. Wymaga jeszcze wielu rozporządzeń wykonawczych Ministerstwa Gospodarki.

Zobacz również:

  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes
  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie

Podpis elektroniczny - niemal równoważny z odręcznym - będziemy składać za pomocą mikroprocesorowych kart wkładanych do specjalnego czytnika. Będą one wydawane odpłatnie przez autoryzowane przez Ministerstwo Gospodarki firmy, które będą także przyznawać certyfikaty potwierdzające elektronicznie naszą tożsamość.

Jako potencjalne pierwsze zastosowania na szerszą skalę podpisu elektronicznego wskazuje się zawieranie za pośrednictwem Internetu umów bankowych lub polis ubezpieczeniowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200