Pierwszy kwartał br. najlepszy w historii Grupy Macrologic

W pierwszym kwartale br. spółki należące do Grupy Macrologic wypracowały 3 mln zł zysku netto przy przychodach rzędu 14,2 mln zł. Według przedstawicieli spółki to najlepszy kwartalny wynik w ponad 20-letniej historii Grupy. Na drugi kwartał zaplanowano m.in. premierę nowej wersji systemu Xpertis.

Kwartalne przychody ze sprzedaży Grupy Macrologic wyniosły 14,19 mln zł wobec 11,69 mln zł za pierwsze trzy miesiące zeszłego roku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 3,0 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy (wzrost o 138 proc.) od wyniku za pierwszy kwartał 2008 roku. Dla porównania zysk netto za cały 2006 rok wyniósł 3,7 mln zł.

"Grupa Macrologic osiągnęła 21%-owa dynamikę sprzedaży skonsolidowanej. Szczególne zadowoleni jesteśmy z poprawy rentowności, która obiecywaliśmy akcjonariuszom" - czytamy w oświadczeniu Krzysztofa Szczypy, prezesa zarządu firmy Macrologic. Jego zdaniem perspektywy Grupy na rok 2009 są pozytywne. Z kwartalnego sprawozdania finansowego wynika, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. podpisano kontrakty, których wartość jest o 40 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2008 roku, a Grupa nie doświadcza zatorów płatniczych. Średnia wartość umów podpisanych w pierwszym kwartale br. była dwukrotnie wyższa niż w przypadku kontraktów zawartych w podobnym okresie ubiegłego roku. Zdaniem przedstawicieli firmy w 2009 roku przychody z nowych projektów będą wyższe co najmniej o 10 proc. w porównaniu z umowami zawartymi w poprzednim roku.

Według przedstawicieli firmy pomimo pogorszenia klimatu makroekonomicznego nie malało zainteresowanie rozwiązaniami oferowanymi przez spółki Grupy Macrologic - zwłaszcza w sektorze MSP. "Przedsiębiorstwa dysponują środkami na rozwój, pochodzącymi głównie z zatrzymanych zysków lat ubiegłych, stad potencjalne kłopoty w finansowaniu rozwoju informatyki kredytami lub funduszami unijnymi nie były przeszkodą w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć" - napisano w sprawozdaniu finansowym. Głównym powodem inwestycji w systemy wspomagające zarządzanie były m.in. rosnące koszty zatrudnienia i potrzeby ułatwienia dostępu do kompletnych informacji zarządczych, decydujących o jakości decyzji menedżerskich.

W 2009 roku kierownictwo spółki zamierza skupić się na usprawnianiu działalności usługowej. W spółkach należących do Grupy trwa również wdrożenie systemu informatycznego umożliwiającego m.in. optymalizację działalności sprzedażowej i racjonalizację kosztów.

Warto dodać, że na czerwiec br. zaplanowano premierę nowej, opartej na platformie Java, wersji systemu Xpertis. Według przedstawicieli firmy oprogramowanie działające w środowisku Java będzie praktycznie niezależne od platformy systemowej klienta. Nowa oferta ma być atrakcyjna m.in. dla podmiotów korzystających obecnie z przestarzałych technologicznie rozwiązań oraz firm, których środowiska IT są oparte głównie na systemach uniksowych.

Czytaj w ERPStandard:

Instytut Ekonomiki Rolnictwa z systemem firmy Macrologic

Trwa wdrożenie systemu Xpertis w dębickich Zakładach Mięsnych

Kolejne wdrożenie Macrologic w warszawskim Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200