Pierwszy kwartał Oracle

Nowy rok obrachunkowy Oracle otwiera wzrostem przychodów o 7 proc. do 2,2 mld USD. Na czysto producent zarobił 509 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym. Ze sprzedaży nowych licencji spółka uzyskała 563 mln USD (o 7 proc. więcej niż rok temu).

Pierwszy kwartał Oracle

Oracle: wyniki finansowe w latach 1999-2005 (lata obrachunkowe)

Prognozy zarządu na resztę roku obrachunkowego 2005 są optymistyczne. - Udało się przetrwać okres spowolnienia, teraz zaczyna wracać koniunktura - mówili podczas konferencji prasowej.

Z kwartału na kwartał Oracle redukuje liczbę personelu zatrudnionego w Stanach Zjednoczonych - aktualna liczba wynosi teraz 16,5 tys. (o tysiąc mniej w ujęciu kwartalnym) Rośnie natomiast liczba pracowników w innych krajach. W minionym kwartale wzrosła o 3 tys. Oracle zatrudnia łacznie 42,1 tys. ludzi.

Zobacz również:

  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu

Miniony tydzień przyniósł rozstrzygnięcie na korzyść Oracle w zakończonym przed amerykańskim sądem procesie, w którym adminisracja Stanów Zjednoczonych próbowała dowieść, że przejęcie PeopleSoft naruszy rynkową równowagę, bowiem liczba producentów oprogramowania ERP w USA spadnie z trzech do dwóch. Sędzia prowadzący sprawę miał jednak inne zdanie.

Teraz Oracle czeka na wynik postępowania prowadzonego przez Komisję Europejską, prowadząc równocześnie zabiegi o przekonanie akcjonariuszy rywala do sprzedaży akcji w ofercie wrogiego przejęcia. Potrzebne jest również usunięcie ze statutu PeopleSoft zapisów chroniących spółkę przed wykupem ze strony konkurencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGL[email protected]

TOP 200