Pierwszy faks HP

Nowe rodziny urządzeń wielofunkcyjnych OfficeJet są już dostępne na rynku.

Nowe rodziny urządzeń wielofunkcyjnych OfficeJet są już dostępne na rynku.

Po raz pierwszy w ofercie Hewlett-Packarda pojawia się faks. Nie jest to jeszcze samodzielne urządzenie, ale element wielofunkcyjnego MFP (Multi Function Printer) z nowej rodziny OfficeJet T65.

OfficeJet T65 może pracować jako autonomiczny faks lub kopiarka (bez podłączenia do komputera). Faks jest zgodny ze standardem ITU-T30E (faksy kolorowe) oraz wyposażony w automatyczny podajnik na 20 kartek i typowe funkcje wybierania i powtarzania numerów. Urządzenie może też współpracować z oprogramowaniem faksującym, zainstalowanym w komputerze. Zawiera skaner rolkowy, którego nie można wykorzystać do kopiowania książek czy broszur.

Tradycyjny kombajn

Druga nowa rodzina produktów wprowadzona do sprzedaży przez HP to OfficeJet R45 i R65 - modele o zintegrowanych funkcjach drukarki, kopiarki i skanera. Są to ulepszone i znacznie tańsze wersje OfficeJet 1170/75.

OfficeJet R45/R65 są wyposażone w płaskie skanery stolikowe i drukują/kopiują z szybkością nominalną do 11 str./min (mono) i 8,5 str./min w kolorze. Są też mniejsze i pracują ciszej niż OfficeJet 1170/75.

Krok dalej - tylko faks

Do tej pory HP sprzedawał urządzenia wielofunkcyjne, ale nie były one wyposażone w faks. W Wielkiej Brytanii firma sonduje już rynek, sprzedając tam próbną partię samodzielnych faksów. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że Hewlett-Packard opracowuje laserowe urządzenie MFP z funkcjami faksu.


TOP 200