Pierwsze wspólne produkty SAP i Business Objects

W tym miesiącu mają pojawić się pierwsze wspólne produkty od czasu połączenia firm, chociaż planowana, ścisła integracja oprogramowania zajmie trochę więcej czasu.

SAP uzgodniła przejęcie (za 6,8 miliarda USD) dostawcy rozwiązań BI w październiku ub.r. Do tej pory SAP zapewniła sobie 87 proc. akcji Business Objects, co z w zupełności wystarcza do przejęcia kontroli nad firmą.

Business Objects jest w tej chwili oddziałem SAP, którego podstawowym zadaniem jest ściślejsza integracja technologii analitycznych z aplikacjami biznesowymi SAP, przy jednoczesnym utrzymaniu sprzedaży produktów niezależnych, które współpracują z oprogramowaniem innych dostawców.

Firmy zapowiedział udostępnienie w tym miesiącu dziewięciu pakietów programowych łączących oprogramowanie SAP i Business Objects. Obejmują one: Financial Performance Management, Governance, Risk and Compliance oraz Visualization and Reporting.

I tak np. pakiet finansowy zawiera narzędzia zarządzania strategią i planowania SAP oraz narzędzia konsolidacji finansowej i zarządzania zyskiem z Business Objects.

Wszystkie te produkty były już sprzedawane oddzielnie i nowe pakiety nie wymagały nadzwyczajnych prac integracyjnych. Są natomiast korzystniejsze cenowo dla użytkowników. Planem długofalowym jest ściślejsze zintegrowanie oprogramowania obu firm.

SAP zamierza także oferować narzędzia Business Objects w ramach nowego zestawu aplikacji biznesowych "on-demand" dla mniejszych przedsiębiorstw, o nazwie Business ByDesign. Business Objects oferował już swoje produkty w tej formule i w chwili przejęcia miał już 70 tys. subskrybentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200