Pierwsze usługi .NET w Office XP

Microsoft ogłosił, że użytkownicy jego najnowszego pakietu biurowego będą mogli korzystać z dodatkowych narzędzi i usług pod nazwa Tools on the Web.

Koncern z Redmond ogłosił, że użytkownikom pakietu biurowego Office XP zaoferuje wiele pomocnych narzędzi i serwisów internetowych. Nowa usługa nosząca nazwę "Tools on the Web" będzie kolejnym krokiem w kierunku inicjatywy .NET.

Tools on the Web oprócz Microsoftu oferowane będą także przez 10 niezależnych firm. Usługi skierowane będą przede wszystkim do właścicieli małych firm. Do nowych partnerów firmy należy m.in Office Depot, który umożliwi szybkie zamawianie artykułów biurowych, komputerów i oprogramowania z poziomu pakietu. Serwis Stamps.com, umożliwi natomiast użytkownikom Office wydrukowanie na kopercie pełnowartościowego znaczka pocztowego i rozliczenie należności online. Niektóre narzędzia i usługi będą bezpłatne.

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Microsoft przedstawił już kilka usług internetowych dostępnych z poziomu aplikacji wchodzących w skład Office XP. Narzędzia znajdujące się w sieci umożliwiają użytkownikom pakietu dostęp do usług takich jak np. natychmiastowy kontakt z działem pomocy technicznej Microsoftu z poziomu dokumentu w danej aplikacji Office.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200