Pierwsze telefony SonyEricsson

Trójzakresowy telefon komórkowy P800 z wbudowanym fotoaparatem cyfrowym wprowadzi wkrótce firma SonyEricsson.

Trójzakresowy telefon komórkowy P800 z wbudowanym fotoaparatem cyfrowym wprowadzi wkrótce firma SonyEricsson.

Urządzenie to współpracuje z sieciami GSM/GPRS (900/1800/1900); jest wyposażone w kolorowy ekran dotykowy o rozdzielczości 208x320 punktów oraz miniaturową kamerę cyfrową. Umożliwia wykonywanie i przechowywanie w pamięci aparatu zdjęć cyfrowych, które można kojarzyć z książką adresową notatnika i przesyłać bezprzewodowo.

Zobacz również:

  • Od SMS i MMS do błyskawicznych wiadomości przez Internet

Model P800 umożliwia także wprowadzenie do pamięci zdjęć lub klipów wideo ze źródeł zewnętrznych (z którymi telefon komunikuje się przez moduł Bluetooth) lub z Internetu. Przeglądarka stron internetowych obsługuje standardy HTML, xHTML, i-Mode oraz WAP.

Nowy telefon SonyEricsson oparty jest na platformie Symbian 7.0. Umożliwia przeglądanie dokumentów Powerpoint, Excel i Word. Możliwe jest również instalowanie dodatkowych programów w języku Java i C++. Telefon będzie dostępny od trzeciego kwartału br., w tym samym terminie co zapowiadana Nokia 7650 z wbudowanym fotoaparatem cyfrowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200