Pierwsze specyfikacje Wireless Village

Inicjatywa Wireless Village (wioska bezprzewodowa), prowadzona na rzecz rozwoju komunikacji IMPS ($Instant Messaging and Presence Services$) w sieciach komórkowych, publikuje pierwsze specyfikacje po pomyślnie przeprowadzonej demonstracji (13.02.02)z jej użytkowania.

Inicjatywa Wireless Village (wioska bezprzewodowa), prowadzona na rzecz rozwoju komunikacji IMPS (Instant Messaging and Presence Services) w sieciach komórkowych, publikuje pierwsze specyfikacje po pomyślnie przeprowadzonej demonstracji (13 luty) z jej użytkowania.

Inicjatywa, sponsorowana przez firmy Ericsson, Motorola, Nokia (i ponad 100 innych zwolenników), oddała do użytkowania pierwszą wersję specyfikacji Wireless Village (1.0), zapewniającą zgodność usług IMPS w sieciach komórkowych.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Produkty i usługi zgodne z tą specyfikacją oferują konsumentom: swobodę korzystania z sieci komórkowych przez udostępnianie informacji o swej obecności w sieci, rozpowszechnianie materiałów informacyjnych, przesyłanie wiadomości z treściami multimedialnymi oraz uczestnictwo w czatach (chats). Informacje o obecności zdecydowanie zwiększają użyteczność natychmiastowego przesyłania komunikatów, gdyż umożliwiają one śledzenie obecności w sieci i dostępność partnerów użytkownika w czacie. Dzięki temu, niezależnie od rodzaju nośnika protokołów aplikacji takich systemów jak SMS, WAP czy HTTP, użytkownicy mogą współpracować ze sobą przez telefony komórkowe, komputery przenośne oraz aplikacje stacjonarne - niezależnie od zastosowanej platformy i producenta.

Inicjatywa Wireless Village tworzy nową społeczność użytkowników, operatorów sieci komórkowych i globalnych partnerów w interesach, działających w sferze łączącej Internet z komunikacją komórkową. Operatorzy sieci bezprzewodowych i portali będą mogli już na początku 2002 r. wprowadzać komercyjne produkty i usługi zgodne ze standardem Wireless Village.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200