Pierwsze smartfony z Wi-Fi 7 zadebiutują w 2024 roku

Samsung może wprowadzić na rynek pierwsze smartfony kompatybilne ze standardem Wi-Fi 7.

Wi-Fi Alliance prowadzi prace nad specyfikacją dla Wi-Fi 7, a producenci sprzętu elektronicznego co chwilę chwalą się nowymi testami urządzeń, które w przyszłości otrzymają certyfikację Wi-Fi 7.

Samsung Galaxy S10 - pierwszy smartfon z Wi-Fi 6
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S10 - pierwszy smartfon z Wi-Fi 6

Źródło: samsung.com

W niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się standard łączności bezprzewodowej, który znacząco zwiększy przepustowość przesyłania informacji, zasięg oraz zmniejszy opóźnienia. Zmiany w Wi-Fi 7 mają sprawić, że połączenie bezprzewodowe będzie szybsze i wydajniejsze od popularnego standardu łączności przewodowej - Gigabit Ethernet.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7

Pierwsze urządzenia z Wi-Fi 7 mają pojawić się na rynku w okolicach 2024 roku, a nowy standard, który znacząco różni się od Wi-Fi 6 oraz Wi-Fi 6E pozostanie z nami na wiele lat. Szacuje się, że Wi-Fi 7 będzie w przyszłości równie popularne, co aktualnie Wi-Fi 5.

Pierwszym smartfonem z obsługą Wi-Fi 7 ma być Samsung Galaxy S24. Linia flagowych smartfonów koreańskiego producenta na 2024 rok ma być pierwszymi urządzeniami z nowym modułem Wi-Fi 7.

Samsung w przeszłości kilkukrotnie wprowadzał na rynek smartfony, które jako pierwsze oferowały nowe standardy łączności bezprzewodowej. Samsung Galaxy S8 z 2017 roku był pierwszym telefonem z modułem Bluetooth 5.0, a modele Galaxy S10 z 2019 roku jako pierwsze zaoferowały moduł kompatybilny z siecią Wi-Fi 6.

Wi-Fi Alliance zakłada, że popularyzacja standardu Wi-Fi 7 nastąpi w 2024 roku. Pierwotnie nowy standard łączności trafi do droższych urządzeń, aby z biegiem czasu stać się standardem w urządzeniach z niższych półek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200