Pierwsze drukarki z logo Della

Zapowiadane od kilku miesięcy, pierwsze drukarki firmowane logo Dell Computer trafią w kwietniu na rynek amerykański.

Zapowiadane od kilku miesięcy, pierwsze drukarki firmowane logo Dell Computer trafią w kwietniu na rynek amerykański.

W Polsce i Europie pojawią się one dopiero w czwartym kwartale br. Firma oferuje cztery modele - jeden atramentowy i trzy laserowe. Urządzenia są produkowane przez firmę Lexmark.

Obie firmy zawarły w ubiegłym roku strategiczną umowę o współpracy. Wcześniej Dell dystrybuował drukarki Hewlett-Packard. Największy producent komputerów na świecie zamierza konkurować na rynku zdominowanym przez HP i Epsona. Najtańszy oferowany model A940 wyceniono na 140 USD. W tej cenie klienci otrzymają drukarkę atramentową ze zintegrowanym skanerem.

Porównywalne urządzenia konkurencji kosztują ok. 200 USD.

Najtańszy model laserowy P1500 kosztuje 290 USD. Jest on adresowany do użytkowników indywidualnych i małych firm. Drugi model - S2500 - to wydajniejsze urządzenie dla średnich przedsiębiorstw i tzw. grup roboczych. W podstawowej wersji drukarka ta ma kosztować 500 USD. To samo urządzenie z modułem sieciowym - S2500n - będzie dostępne w cenie 840 USD. Oferowane przez Della drukarki laserowe to odpowiedniki modeli Lexmarka serii E i T.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200