Pierwsze SuperLoadery Rackmount

Wydajne, pojemne, z możliwością rozbudowy, jak żadne inne Autoloadery – tak reklamuje dwa nowe urządzenia Tandberg Data.

Wydajne, pojemne, z możliwością rozbudowy, jak żadne inne Autoloadery – tak reklamuje dwa nowe urządzenia Tandberg Data.

Większy model - Tandberg SuperLoader SDLT3520L bazuje na napędzie SDLT220 i oferuje pojemność do 3,5 TB (2:1 sprzętowa kompresja danych) przy prędkości przepływu danych do 22 MB/s. Mniejszy – Tandberg SuperLoader DLT1280L wyposażony jest w napęd DLT1 i zapisuje do 1,2 TB danych z maksymalną prędkością 6 MB/s. (z kompresją). Nowe Autoloadery dobrze nadają się do instalacji w standardowych szafach przemysłowych, gdyż ich wysokość (przy pełnej szerokości) to 2U.

Podstawowe modele wyposażone są w jeden magazynek na 8 nośników. Drugi, opcjonalny magazynek, także z 8-ma nośnikami, może być zainstalowany fabrycznie lub bezpośrednio przez użytkownika. Kto rozpoczyna pracę z urządzeniem SuperLoader DLT1280L, może później - dzięki Drive Carrier Assembly (DCA), wsuwanemu modułowi obejmującemu napęd, zasilacz i interfejs SCSI – bezproblemowo zaktualizować swój system do wersji 3520L lub zastosować w przyszłości nowe generacje napędów.

Ethernet port pozwala użytkownikowi wykorzystać zintegrowany Web-Management-Tool i daje możliwość zarządzania urządzeniem przez Internet.

Zainstalowanie czytnika kodu kreskowego, który jest dostępny opcjonalnie i może być dobudowany później, ułatwia i przyspiesza inwentaryzację nośników. SuperLoader jest obsługiwany przez szeroką gamę oprogramowania do zabezpieczania danych, m.in. przez Computer Associates ARCServe, Veritas BackupExec lub Legato Networker.

Wraz z zakupem urządzeń Tandberg SuperLoader, klienci otrzymują pełny pakiet usług serwisowych.

SuperLoader z jednym magazynkiem (bez czytnika kodu kreskowego) kosztuje odpowiednio: SuperLoader SDLT3520L - 11 800 EUR netto i SuperLoader DLT1280L - 6 300 EUR netto.


TOP 200