Pierwsza mobilna aplikacja serwisu GitHub

Serwis GitHub zaprezentował wczoraj w San Francisco, na firmowej konferencji GitHub Universe, swoją pierwszą mobilną aplikację. Jest ona dostępna w wersjach dla urządzeń iPhone i iPad, znajduje się w fazie rozwojowej beta i pozwala programistom reagować na różnego rodzaju problemy związane z projektowaniem aplikacji.

Jest to pierwsza tego rodzaju aplikacja opracowana przez ten znany serwis od momentu jego założenia. A miało to miejsce 12 lat temu w San Francisco. Warto w tym momencie przypomnieć, ż GitHub należy obecnie do firmy Microsoft, która kupiła go w połowie 2018 roku za kwotę 7,5 mld USD.

GitHub zdecydował się na taki krok mając świadomość tego, że styl pracy deweloperów zmienił się w ostatnich latach radykalnie. Stało się to za sprawą mobilności. Nie siedzą oni obecnie całymi godzinami przez ekranem desktopa, ale często pracują w tzw. terenie, dopracowując szczegóły aplikacji przy pomocy smartfona czy tableta. Jak widać, mobilność wdarła się przebojem również do tego obszaru świata IT.

Zobacz również:

  • Osoby poszukujące pracy sięgają coraz częściej po technologię deepfake
  • Copilot pomoże programistom tworzyć aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję

Jak już powiedziano, aplikacja znajduje się w fazie rozwojowej beta co oznacza, że GitHub zachęca deweloperów do jej testowania i zgłaszaniu swoich uwag dotyczących dostrzeżonych błędów czy sugestii usprawniających pracę tego jakby nie było nowatorskiego rozwiązania.

I na koniec dobra wiadomość dla użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. GitHub zapowiada, że mobilna aplikacja przeznaczona dla nich dostępna będzie w pierwszym kwartale 2020 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200