Pierwsza książka o chmurach w Polsce

Dzisiaj trafiła do sprzedaży pierwsza na polskim rynku książka o cloud computing. "Windows Azure. Platforma Cloud Computing dla programistów" została napisana przez ekspertów Microsoft.

"Windows Azure. Platforma Cloud Computing dla programistów" opowiada o rozwiązaniach w chmurze oraz możliwościach i wykorzystaniu platformy Windows Azure. Składa się z 10 rozdziałów. Pierwszy omawia temat chmury jako rozwiązania i nowego podejścia do informatyki. Dokładnie identyfikuje grupy odbiorców, opisuje realne scenariusze zastosowań, opowiada o polskim rynku IT w kontekście chmury oraz odnosi się do platformy Windows Azure w kontekście rozwiązań cloud computing.

Kolejne rozdziały koncentrują się na Windows Azure opisując poszczególne moduły platformy, pokazując krok po kroku w jaki sposób ich używać. Oddzielnym rozdziałem jest "Bezpieczeństwo w Windows Azure" gdzie szczegółowo są omówione kwestie zarządzania tożsamością, kontrolą dostępu oraz typowe zagrożenia.

Zobacz również:

Książka została napisana przez ekspertów Microsoft: Daniela Biesiadę, Piotra Cichockiego, Tomasza Kopacza, Bartłomieja Zassa, Artura Żarskiego i Michała Żylińskiego, którzy pracują w dziale Developer & Platform Group (DPG). Pierwszy rozdział książki będzie można pobrać ze stron MSDN w pliku .pdf. Wydawcą książki jest A.P.N. Promise. Kosztuje 48 zł.


TOP 200