Pierwsza edycja konferencji Huawei Connect Poland

W dniach 24 i 25 października odbyła się pierwsza edycja konferencji Huawei Connect Poland. Było to największe branżowe wydarzenie, jakie firma Huawei przygotowała dotychczas dla sektora ICT w Polsce. Konferencja – współorganizowana razem z firmą Intel - poświęcona byłą transformacji cyfrowej oraz roli ICT w kształtowaniu i budowaniu Cloud 2.0.

W pierwszej edycji Huawei Connect Poland wzięło udział ponad 300 ekspertów oraz czołowych przedstawicieli firm z sektora energetycznego, transportowego, bankowego, ISP, reprezentantów środowiska naukowo-akademickiego oraz administracji publicznej. Konferencja koncentrował się na czterech kluczowych zagadnieniach – Cloud, Big Data, SDN oraz Internet of Things.

Podczas konferencji, firma badawcza IDC zaprezentowała prognozę cyfrowej transformacji na lata 2016-2020. Badania wskazują, że do 2020 roku wydatki przedsiębiorstw na cyfryzację wyniosą ponad 500 mld USD. Jest to ponad trzy razy więcej niż obecnie. Jednocześnie z analizy wynika, że do końca 2017 roku, dla 2/3 firm cyfrowa transformacja będzie kluczowym element strategii rozwoju.

Zobacz również:

  • Huawei przygotowuje się do premiery HarmonyOS 3.1
  • Czy RPA dzisiaj to tylko automatyzacja?
  • Premiera iPhone'a 14 w drugim tygodniu września

Firma zaprezentowała na konferencji swoje plany na kolejne lata. „Huawei będzie kontynuować inwestycje w rozwój sieci szerokopasmowych, zapewniać rozwiązania dla bezpiecznego miasta, realizować wdrożenia w zakresie superkomputerów oraz rozwijać standardy rozwiązań chmurowych. Posiadamy bardzo szerokie portfolio, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć całą infrastrukturę, od produktów po całe rozwiązania” powiedział podczas konferencji Sylwester Chojnacki, Dyrektor Produktów i Rozwiązań, Huawei Enterprise.

W trakcie spotkania Huawei zaprezentował swój najnowszy 32-procesorowy serwer, który nosi nazwę KunLun. Serwer jest wyposażony w 32-procesory działające w ramach ekosystemu x86. Komputer jest w stanie wykonywać do 18 mln zapytań na minutę. Dlatego jego projektanci twierdzą, że może zastępować serwery unixowe, zmniejszając jednocześnie koszty utrzymania systemu obliczeniowego o 30 do 60%. Uczestniczy konferencji mogli zajrzeć do jego wnętrza zakładając okulary okularom VR i korzystając ze specjalnie zaprojektowanej na tę okazję aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200