Pierwsza chmurowa usługa firmy Toshiba

Toshiba pracuje nad swoją pierwszą chmurową usługą, której funkcjonalność pozwoli wpływać na zdalne komputery pracujące w centrach danych zbudowanych przez Toshibę, pełniące rolę wirtualnych desktopów lub chmurowych magazynów danych.

Pierwsza chmurowa usługa firmy Toshiba
Użytkownicy będą mogli konfigurować procesor zainstalowany na zdalnym komputerze oraz pamięci – systemową i masową.

Dostęp do zdalnego komputera będzie można uzyskiwać z poziomu przeglądarki zainstalowanej na komputerze PC, smartfonie oraz tabletu. Toshiba opracowała oprogramowanie realizujące te zadania wspólnie z firmami Citrix i VMware.

Jakość usług zależy też od przepustowości połączeń obsługujących komunikację między urządzeniem i centrum danych, w którym znajdują się hostowane desktopy. Toshiba zbudowała w USA dwa takie duże centra danych. Oba bazują na firmowych rozwiązaniach i pamięciach masowych. Firma świadczy też usługi pozwalające zbudować dedykowaną linię lub wirtualną, prywatną sieć, która łączy użytkownika z chmurową usługą. Cena zdalnego desktopu zaczyna się od 50 USD za miesiąc. Usługa zostanie uruchomiona w USA w czwartym kwartale br. Toshiba zapowiada, że na początku 2014 r. będzie oferowana użytkownikom z innych kontynentów, w tym firmom europejskim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200