Pierwsza aktualizacja Windows Phone 7. Zacina niektóre telefony

Microsoft wydał pierwszy update swojego systemu operacyjnego Windows Phone 7. Brakuje nowości, takich jak Internet Explorer 9 dla komórek i dodatkowych funkcji Office'a. Jest za to lekki zgrzyt, bo aktualizacja sprawia kłopoty niektórym użytkownikom.

Najpierw, zanij zaczniecie się ekscytować, pozwólcie mi wyjaśnić: To nie jest ta aktualizacja, o której czytaliście i na którą najpewniej czekacie, ta z funkcją kopiuj-wklej (ale i ta pojawi się wkrótce) - napisał Michael Stroh na blogu Windows Team.

Obecny update zawiera sporo poprawek w kodzie źródłowym Windows Phone 7. Mają one w przyszłości pomóc we wprowadzaniu kolejnych aktualizacji.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu

By go zainstalować, użytkownicy Windows Phone 7 muszą podłączyć swoje telefony do komputera i skorzystać z aplikacji Zune dla PC lub Windows Phone 7 Connector dla Maców.

Okazuje się, że pierwsza aktualizacja Windows Phone 7 nie obyła się bez pewnych problemów. Microsoft bada właśnie sprawę zawieszania się niektórych systemów po updacie. Część telefonów z WP7 nie chce się uruchomić. Jeden z użytkowników mobilnego OS-u, Alex Roebuck, napisał na twitterze, że jego Samsung Omnia 7 jest zablokowany.

Microsoft przeprasza klientów za utrudnienia, a w kwestii niedziałających telefonów kieruje ich do punktów serwisowych w sklepach.

Aktualizacja: 24 lutego 2011 14:35

Microsoft wypuścił poprawkę Windows Phone 7 dla Samsungów. Okazuje się, że problem z niewłączającym się telefonem dotyczył wyłącznie aparatów tej marki. Ciekawostką jest, że celem pierwszej aktualizacji mobilnego systemu było właśnie "ułatwienie przyszłych update'ów". Łatkę dla Samsunga można pobrać w taki sam sposób jak wcześniejszą aktualizację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200