Pieniądze na e-biznes

11 czerwca br. rusza II runda naboru wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B prowadzonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie małe i średnia przedsiębiorstwa mogą liczyć aż na 389,6 mln zł.

Do 6 lipca br. przedsiębiorcy z sektora MSP mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów wdrażających w polskich firmach nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne, ułatwiające zacieśnianie współpracy z partnerami biznesowymi. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty o charakterze zarówno technicznym, IT, jak i organizacyjnym. Realizacja projektu nie może być dłuższa niż 24 miesiące.

"Wdrożeniem, kwalifikującym się do dofinansowania, może być wprowadzenie platformy wymiany informacji handlowych pomiędzy firmą składającą wniosek a jej kontrahentami. Kontrahenci powinni mieć własne systemy IT lub je wdrożyć w czasie realizacji projektu przez wnioskodawcę, aby powstał jeden wspólny system integrujący te przedsiębiorstwa" - zauważa Katarzyna Ślusarczyk, Project Manager w firmie oferującej kompleksowe usługi doradztwa dotacyjnego Exeq. O dofinansowanie mogą się starać mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Wysokość dotacji jest uzależniona od miejsca położenia inwestycji. Kwota wsparcia na projekt wynosi od 20 tys. do 2 mln złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200