Pięciu pretendentów

Fabiszewski, Kozłowski, Kwiatkowski i Kuzaj to nazwiska zewnętrznych kandydatów na prezesa HP Polska.

Fabiszewski, Kozłowski, Kwiatkowski i Kuzaj to nazwiska zewnętrznych kandydatów na prezesa HP Polska.

Pawłowi Czajkowskiemu, który pełni obowiązki prezesa HP Polska i jednocześnie jest jedynym wewnętrznym kandydatem na to stanowisko, zostanie przeciwstawionych co najmniej trzech kontrkandydatów. Według nieoficjalnych informacji będą to: Dariusz Fabiszewski z IBM, Aleksander Kwiatkowski z AT Kearney i Grzegorz Kozłowski, dawniej prezes , obecnie współwłaściciel firmy konsultingowej Executive Networks. W spekulacjach przewija się jeszcze nazwisko Lesława Kuzaja, jedynego w tym gronie spoza branży informatycznej.

Jest on dyrektorem regionalnym GE na Europę Środkową.

W tym gronie trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Zważywszy na mało realny transfer Dariusza Fabiszewskiego z IBM czy Lesława Kuzaja z wyższego stanowiska w GE, wydaje się, że rosną szanse Pawła Czajkowskiego, który będzie kontynuatorem linii obranej przez poprzedniego prezesa Andrzeja Dopierałę. Aleksander Kwiatkowski, który przez Consulting trafił do IBM, dopiero co objął stanowisko partnera zarządzającego firmy doradczej AT Kearney w Polsce. Od stycznia br. jest ona w pełni niezależna od EDS. Z kolei Grzegorzowi Kozłowskiemu wiedzie się własne przedsięwzięcie, które prowadzi do spółki z Andrzejem Widerszpilem.

Mało prawdopodobne, że nazwisko nowego prezesa HP Polska poznamy już w marcu. Tymczasem wybór następcy Andrzeja Dopierały staje się coraz pilniejszy. Bezkrólewie i niepewność w jakim kierunku podąży firma pod nowym kierownictwem wykorzystują konkurenci polujący na pracowników HP.


TOP 200