Pięć przydatnych biurowych aplikacji na iPhone'a

Apple udostępnia w swoim sklepie już ponad 200 tys. aplikacji. Oprócz gier i innych programów służących rozrywce w Appstore można też znaleźć aplikacje przydatne w biurze.

Biurowe aplikacje na telefon nie zastąpią laptopa czy peceta wyposażonego w pełne wersje programów, potrafią jednak ułatwić pracę i zaoszczędzić czas, gdy jesteśmy poza biurem. Oto pięć polecanych przez nas aplikacji:

1. ProOnGo Expense

Nawet jeżeli twoja firma posiada program do kontroli wydatków online, aplikacja ProOnGo Expense ułatwi ten proces. Pracownicy będą mogli zorganizować i śledzić prywatne oraz firmowe wydatki.

Użytkownicy mogą zarządzać wydatkami w aplikacji lub wyeksportować dane do formatu QuickBooks, arkusza kalkulacyjnego Excela, czy formatów CSV lub XML. Dzięki formatowi CSV (wersja tekstowa, pola oddzielone przecinkami) możliwe jest zaimportowanie danych praktycznie do każdego programu opartego na dowolnej platformie.

Użytkownicy mogą używać predefiniowanych typów wydatków lub dopisać własne. Wydatkom można przypisać dostawcę, kategorię, datę i opis. Aplikacja pozwala na sortowanie, eksportowanie, zapisywanie i tworzenie kopii zapasowej danych.

Aplikacja ProOnGo Expense jest darmowa. Opcjonalnie można skorzystać z usługi ProOnGo Receipt Reader: skanuje ona rachunek, odczytuje tekst i wczytuje dane do programu. Koszt usługi zależy od ilości zeskanowanych dokumentów.

2. Quickoffice Connect Mobile Suite

Podstawowa funkcjonalność tej aplikacji to możliwość przeglądania, tworzenia, otwierania i edytowania plików pakietu Microsoft Office. Dzięki temu narzędziu użytkownik może szybko nanieść na ekranie iPhone’a poprawki w dokumentach, nawet będąc daleko od biura. Na stronie producenta znajdują się informacje o dodatkach, opcjach, aktualizacjach (m.in. zdalny dostęp, kompatybilność z formatami) oraz dostępnych wersjach językowych. Aplikacja kosztuje 9,99 dolara.

3. Bump

Nietypowa, śmieszna aplikacja, która pozwala zaoszczędzić czas podczas wymiany wizytówek. Program Bump pozwala na wymianę danych kontaktowych lub zdjęć między dwoma telefonami poprzez zderzanie ich razem (obaj użytkownicy musza mieć zainstalowaną aplikację. Bump

Program Bump jest darmowy.

4. Workday

Aplikacja pozwala uporządkować proces rekrutacji, poprzez zarządzanie zadaniami. Posiada wiele opcji przydatnych w pracy działów HR. Narzędzie jest szczególnie przydatne w mniejszych firmach, w których działy personalne mogą być ograniczone do jednej lub dwóch osób. A w ciężkich czasach na rynku pracy na jedno ogłoszenie o rekrutacji potrafi przyjść kilkaset CV.

Workday pozwala na przeglądanie, akceptację i potwierdzanie wydatków pracowników, wniosków urlopowych i kontroli czasu pracy. Aplikacja umożliwia też działom HR i zakupów na bezpieczne akceptowanie nowych etatów, końca dotychczasowych, żądań, zamówień i innych dokumentów. Workday szczególnie docenią zdalni pracownicy.

Program Workday jest darmowy, ale aplikacja Workday Solutions jest już płatna. Aby korzystać z programu trzeba mieć również konto w Workday. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.

5. SurePayroll

W firmach, które oustourcują obsługę kadr i płac na zewnątrz, zarządzanie listą płac może stanowić problem. SurePayroll Mobile Payroll pozwala zaoszczędzić pieniądze I wygodnie zarządzać listą płac za pomocą iPhone’a.

Program oferuje wiele opcji: między innymi pozwala obliczać płace, zarządzać podatkami, udostępniać pliki online, wysyłać alerty i dostarcza informacje dotyczące prawa pracy. Wszystkie informacje odnoszą się do amerykańskiego rynku pracy

Koszt korzystania z aplikacji zależy od liczby pracowników i częstotliwości generowania listy płac.

A może nasi Czytelnicy polecą jakieś szczególnie przydatne aplikacje na iPhone'a? Zachęcamy do pisania komentarzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200