Pięć nowych układów Intela

Producent wprowadził do sprzedaży nową linię procesorów Pentium III. Energooszczędne układy PIII-M, wykonane w technologii 0,13 mikrona, przeznaczone są do komputerów przenośnych.

Intel wprowadził do sprzedaży nowe procesory Pentium III dla komputerów przenośnych. Układy PIII - M, wykonane w technologii 0,13 mikrona, dostępne są w wersjach 1,13 GHz, 1,06 GHz, 1 GHz, 933 MHz i 866 MHz. Nowe procesory mają zmodyfikowaną architekturę w stosunku do swoich poprzedników. PIII-M zawiera dwukrotnie większą pamięć podręczną L2 (512 KB), zaimplementowano także nowy algorytm jej obsługi. Układy współpracujące z magistralą systemową 133 MHz wykorzystują technologie Enhanced SpeedStep, zapewniającą dłuższą pracę komputera przy zasilaniu bateryjnym. Najszybszy z nowych procesorów PIII-M 1,13 GHz, w trybie ekonomicznym, kiedy szybkość zegara spada do 733 MHz, pobiera mniej niż 2 W mocy i pracuje z napięciem 1,15 V. Jak utrzymuje producent, procesory PIII-M pobierają 40% mniej mocy i są ok. 20% szybsze od układów wykonanych w technologii 0,18 mikrona.

Intel wprowadził również do sprzedaży nowe chipsety serii 830 do notebooków. Pod koniec br. firma zamierza rozpocząć dystrybucję procesorów Pentium III-M w wersji low voltage i ultra low voltage. Układy te będą przeznaczone do mini i subnotebooków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200