Piąty operator niebawem

Do końca września ma zostać rozstrzygnięty przetarg na częstotliwość 1800 MHz. Jak informuje Gazeta.pl, do ogłoszonego 21 maja przetargu stanęło sześć firm: trzech operatów komórkowych już działających na rynku, czyli Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa i Polkomtel, oraz spółki Centernet, Tolpis i Inquam Broadband GmbH.

Zdaniem analityków największe szanse na zwycięstwo ma spółka, która przyczyniłaby się do zwiększenia konkurencyjności na rynku telefonii mobilnej.

Duże szanse na otrzymanie częstotliwości ma w tej sytuacji spółka Centernet zależna od giełdowego NFI Midas, należącego do Romana Karkosika - czytamy w Gazecie. Centernet jest dobrze przygotowany do stania się piątym operatorem infrastrukturalnym. Spółka działa już bowiem na rynku telekomunikacyjnym - na razie w Wielkiej Brytanii, gdzie jest operatorem wirtualnym działającym pod skierowaną do biznesu marką Advantage, a jeszcze przed świętami zamierza uruchomić markę dla młodzieży ExtremeMob.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200