Piątkowy przegląd prasy

7bulls.com wyprzedała większość aktywów rezygnując jednocześnie z działalności informatycznej. TP skierowała do sądu wniosek o natychmiastowe wstrzymanie emisji porównawczych reklam Tele2. KGHM liczy na spory zysk ze sprzedaży akcji Polkomtela i Dialogu.

PARKIET

7bulls rezygnuje z informatyki

Spółka wyprzedała większość aktywów rezygnując jednocześnie z działalności informatycznej. 7bulls zamierza zarabiać na wynajmie nieruchomości i „ograniczonej działalności motoryzacyjnej”. To już kolejna zmiana profilu działalności dawnego dealera samochodów. Działalność na rynku IT, przeniesiona ponownie do spółki zależnej 7bulls.com Sp. z o.o., jest obecnie wygaszana. (s. 2)

Polkomtel i Dialog jednocześnie

Walne zgromadzenie KGHM przeznaczyło cały zysk z ubiegłego roku na kapitał zapasowy. Teraz koncern zamierza sprzedać akcje Polkomtela i wprowadzić inwestora do Telefonii Dialog. Księgowa wartość posiadanego przez KGHM pakietu 19,6% akcji operatora wynosi 437 mln zł. (s. 3)

PULS BIZNESU

Reklama do sądu

Sprawa kontrowersyjnych reklam porównawczych spółki Tele2 trafiła do sądu. Telekomunikacja Polska uznała, że to nieuczciwa konkurencja. TP skierowała do sądu wniosek o natychmiastowe wstrzymanie reklam, utrzymując, że wprowadzają jej klientów w błąd i wyczerpują znamiona nieuczciwej konkurencji. (s. 10)


TOP 200