Piątkowy Przegląd Prasy

Deutsche Telekom chce, by firma ochroniarska zdobyła siedzibę PTC i umożliwiła nowemu zarządowi pracę. NSA: Optimus znów miał rację. TPSA nie dostanie pieniędzy od abonentki. Patenty komputerowe: Polska już nie chce blokować. Kolejny konkurent Telekomunikacji Polskiej wchodzi na rynek lokalny. Legalna muzyka na fali, wytwórnie chciałyby więcej pieniędzy. Linux, Inc. oto jak doszło do tego, że niecodzienny model biznesowy Linuksa coraz bardziej zagraża Microsoftowi.

PULS BIZNESU

Przed szturmem

Deutsche Telekom chce, by firma ochroniarska zdobyła siedzibę PTC i umożliwiła nowemu zarządowi pracę. Stary zarząd ma natomiast propozycję kompromisu.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=3340E8E7-162C-4615-88FC-A9105A6A95D9 (dostęp płatny)

Optimus znów miał rację

Import technologii produkcji kas fiskalnych nie zwiększa wartości importowanych części do nich - orzekł NSA.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=519020CB-CDF7-47DE-A91B-1132B4552ED9 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Niemcy kontra Francuzi

Choć siedziby Elektrimu i Elektrimu Telekomunikacja dzieli kilkaset metrów, zwaśnieni udziałowcy Polskiej Telefonii Cyfrowej rozmawiają ze sobą tylko przez media. Do rozmów nie pali się również kolejny z nich - Deutsche Telekom. W spółce od tygodnia jest dwuwładza, co utrudnia jej działalność.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050304/ekonomia/ekonomia_a_16.html

Bez cennika usług abonentka nie zapłaci

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił w czwartek apelację Telekomunikacji Polskiej, która domagała się od mieszkanki Gdańska zapłaty 20 tys. zł za połączenia z numerami 0-700.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050304/prawo/prawo_a_17.html

GAZETA WYBORCZA

Patenty komputerowe: Polska już nie chce blokować

Jeżeli okaże się, że jesteśmy sami, to tym razem nie zablokujemy kontrowersyjnej dyrektywy patentowej. Ale poprzemy każdą podobną inicjatywę innego państwa Unii - mówi "Gazecie" minister nauki.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2583315.html

Impas w Polskiej Telefonii Cyfrowej

Toczący otwartą wojnę udziałowcy PTC, operatora sieci komórkowej Era, znaleźli się w klinczu. Ani myślą rozmawiać o tym, jak rozwiązać konflikt, który niedługo może sparaliżować firmę.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2583566.html

Kolejny konkurent TP SA wchodzi na rynek lokalny

Energis Polska, kolejny po Tele2 operator, atakuje od dziś rynek połączeń lokalnych, oferując swoje usługi abonentom Telekomunikacji Polskiej. Jego głównym celem są klienci biznesowi.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2583559.html

Legalna muzyka na fali, wytwórnie chciałyby więcej pieniędzy

Spada odsetek internautów ściągających muzykę z darmowych serwisów wymiany plików, przybywa płacących za nagrania w autoryzowanych serwisach. Wytwórnie płytowe chciałyby podnieść ceny za muzykę online i kontynuują swą walkę prawną.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2583381.html

GAZETA PRAWNA

DT tnie koszty

Deutsche Telekom zamierza w tym roku na pierwszym miejscu postawić wzrost zysków, znacznie przed zwiększeniem sprzedaży. Największy koncern telekomunikacyjny w Europie będzie redukował koszty, gdyż zyski w niemieckim oddziale telefonii komórkowej nie były najlepsze w przeciwieństwie do wyników spółki w USA.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1410&dok=1410.28.420.2.14.2.0.1.htm

Linux Inc.

Jeszcze do niedawna Linus Torvalds był postrzegany jako przywódca grupy komputerowych zapaleńców. To już przeszłość. Oto jak doszło do tego, że niecodzienny model biznesowy Linuksa coraz bardziej zagraża Microsoftowi.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=796

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200